طب سوزنی


ارائه خدمات درمانی طب سوزنی جهت درمان انواع دردها و ناهنجاری ها
توسط دکتر سیامک طاهری، متخصص طب سوزنی و کیاهان دارویی 
طب سوزنی

طب سوزنی چیست ؟

طب سوزنی یکی از زیرشاخه های طب سنتی چین است. اساس طب سنتی چین که یک پزشکی کل نگر است بازگرداندن تعادل به بدن با روش های گوناگون است. در این مکتب، هر ارگان یک مزاج و تعادل (یین و یانگ) خود را دارد. اساس طب سوزنی هم بر اساس جریان طبیعی انرژی حیاتی در بدن است. این انرژی حیاتی در مسیر هایی به نام مریدیان در جریان است. در طب سوزنی نقاطی از این مریدیان در سطح پوست وجود دارند و با تحریک این نقاط جریان انرژی کم و زیاد می شود. مریدیان ها با تمام اعضا در ارتباطند و ارتباط نقاط مریدیان ها دارای فلسفه و مکانیسم پیچیده ای است و توضیحات چند صد صفحه ای دارد. هر نقطه ای موارد مصرف و منع مصرف خود را دارد. طب رایج هم به این نقاط از منظر دیگر نگاه می کند و معتقد است تحریک نقاط باعث آزاد شدن سروتونین و اندورفین و تحریک پایانه های عصبی می شود. بنابراین تأثیری که از طب سوزنی ایجاد می شود ترکیبی از این دو مورد است. نظریه ی طب رایج برای مواردی مثل درد قابل توجیه است که مثلاً ترشح اندورفین باعث کاهش درد می شود اما این که چگونه مشکلات گوارشی، قاعدگی، پوست و غیره حل می شود با توجیحات طب سنتی چینی منطبق است.

طب سوزنی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

طب سوزنی در طیف وسیعی از بیماری ها موثر است و از قدیم به عنوان تسکین کننده دردها شناخته می شد. از این رو می توان اولین گروه در بیماری های هدف درمان در طب سوزنی را دردهای عضلانی، اسکلتی، سردردها، دردهای قاعدگی، و انواع دیگر دردهای حاد و مزمن نام برد.

طب سوزنی در بیماری های نرولوژیک، مشکلات نخاعی، ام اس، فلج ها، انواع بی خوابی ها، وزوز گوش، بیماری های روانی ، افسردگی ها، و حتی بیماری های گوارشی نیز تاثیر درمانی قابل توجهی دارد.

خدمات درمانی طب سوزنی در کلینیک آرامش

کلینیک آرامش با توجه به رسالت خویش در گسترش درمان های غیر تهاجمی و طبیعت محور به صورت تخصصی و با استفاده از اساتید و پزشکان مطرح حوزه های مربوطه، خدمات طب سوزنی را با همکاری دکتر امیرهومن کاظمی، متخصص طب سوزنی و گیاهان دارویی و از اساتید طب سوزنی در ایران راه اندازی نموده است.

اختلالات خواب

اختلالات خواب مانند زیاد یا کم خوابیدن، پریدن از خواب، نرفتن به مرحله خواب عمیق و سخت به خواب رفتن است. این اختلالات می‌تواند ناشی از بیماریهای روانپزشکی مانند اضطراب، بیماریهای سیستم تنفسی (خرناس) یا به عنوان نوعی بیماری سالمندان باشد.

یکی از بهترین راه های درمان اختلالات خواب استفاده از طب سوزنی است.

بیماری های دستگاه گوارش

بیماری های دستگاه گوارش از قبیل مشکلات و درد های بخش های فوقانی و تحتانی دستگاه گوارش و مشکلاتی مانند یبوست با طب سوزنی قابل درمان هستند

درد های قاعدگی

دیسمنوره يا قاعدگي دردناك یکی از شایعترین شکایات خانم های جوان است.

طب سوزنی یکی از درمان های موثر در درمان قاعدگی دردناک است

اوتیسم

بیماری اوتیسم بیماری است که بیشتر با اختلالات رفتاری مختلف از جمله پرخاشگری، مشکلات کلامی، انجام حرکات تکراری و ... مشخص می شود

با توجه به اینکه این افراد از نظر توانایی های مغزی و بدنی تفاوتی با سایر افراد ندارند، کنترل رفتارهای حاصل از اوتیسم با روش هایی چون طب سوزنی می تواند آنها را در جهت رشد و زندگی طبیعی در جامعه یاری کند

وز وز گوش

وزوز گوش نوعی از اختلال در اعصاب شنوایی است که هر فردی ممکن است در طول زندگی آن را تجربه کرده باشد

در مواردی که وز وز گوش آزار دهنده شده و نیاز به درمان داشته باشد، طب سوزنی یکی از بهترین راه های درمان این بیماری به شمار می رود

بیماری ms

بیماری MS یک بیماری دستگاه عصبی مرکزی بوده و در این بیماری پوشش محافظ اعصابی که در داخل و اطراف مغز نخاع قرار دارند تخریب می شود که این خود باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم مثل از دست دادن کنترل عضلات هماهنگی بین آنها تا اختلالات بینائی می شود.

طب سوزنی می تواند در کاهش علایم ms و خروج بیماری از حالت عود کمک کننده باشد

بیماری شانه یخ زده

سندرم شانه های یخ زده نوعی بیماری مفصلی است با نام‌های دیگری مانند شانه منجمد، شانه فریز شده، چسبندگی شانه، کپسولیت چسبنده که اختلال در حرکت شانه‌ها را برای بیمار به همراه دارد و به دلایل مختلف، ایجاد می شود.

یکی از راه های درمان بیماری شانه یخ زده و بسیاری از بیماری های مشابه روش های درمانی طب سوزنی است

دردهای عصبی و عضلانی

طب سوزنی یکی از تخصصی ترین روش ها برای درمان دردهای عصبی و عضلانی به شمار می رود

درمان بسیاری از درد های عضلانی ، دردهای عصبی، کمردردها و ... با طب سوزنی امکان پذیر است

با توجه به تعدد مراجعین جهت استفاده از خدمات طب سوزنی ، مراجعه جهت این خدمات تنها با رزرو وقت قبلی امکان پذیر است. شما میتوانید با تماس تلفنی با شماره ۹۶۶۲۱۴۱۴-۰۲۱ و یا تکمیل فرم رزرو اینترنتی نوبت جهت تعیین زمان مراجعه اقدام نمایید.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن، خدمات طب سوزنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی و آروماتراپی و کلینیک تخصصی آلرژی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات آنالیز تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین نوروسایکوتراپی در زمینه هایی چون مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید. در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب سوزنی درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.

جستجو