بخش تخصصی نوروسایکوتراپی

در بخش نوروسایکوتراپی کلینیک آرامش، با تاکید بر کاربرد عملی نوروساینس در درمان اختلالات روانی، خدمات گوناگون عصب-روانشناختی ارائه می شود. به کمک بانک آزمون های عصب روانشناسی و متخصصان حرفه ای و با استفاده از ابزارهای نقشه مغزی (QEEG)، نوروفیدبک، بیوفیدبک و تحریک الکتریکی مغز (tES: tDCS, tACS, tPCS, tRNS)، در این بخش سعی می شود تا روش های نوین تلفیقی و غیردارویی برای اختلالات شناختی مختلف همچون استرس، اضطراب و ... به کار گرفته شود. فعالیت های این بخش از کلینیک با همکاری مشترک مرکز تخصصی توانمندسازی انسان پارند صورت می گیرد.
از جمله عمده ترین فعالیت های این بخش، مدیریت استرس است که رویکرد مورد استفاده کلینیک آرامش در توانمندسازی افراد، بهره جویی از تمرینات ذهن آگاهی همراه با بیوفیدبک (Mindfulness-based Biofeedback) است. این روش مدیریت استرس که برای اولین بار در ایران معرفی می شود، با همکاری دکتر مسعود نصرت آبادی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی راه اندازی شد و فرد را قادر می سازد تا با آگاهی از آنچه که در لحظه در ذهن و بدنش در لحظه روی می دهد و مشاهده فعالیت های فیزیولوژیک بدن (امواج مغزی، ضربان قلب، دمای سطحی، رسانایی پوستی، تنفس و ...) بتواند کنترل بر افکار و واکنش های ذهنی و جسمی اش را به دست آورد و پس از تمرینات کافی در جلسات حضوری در کلینیک و منزل، بتواند در موقعیت های واقعی زندگی روزمره نیز سطح استرس خود را مدیریت کند و کاهش دهد.
متقاضیان استفاده از این خدمت، طیف وسیعی از افراد و گروه ها در جامعه را در بر خواهد گرفت، از جمله دانشجویان و دانش آموزانی که هنگام تحصیل، تحویل پروژه ها و امتحانات، سطح بالایی از استرس را تجربه می کنند و بدین صورت بازدهیشان کاهش یافته و عملکرد مورد انتظار را از خود نشان نمی دهند؛ سازمان ها و بیزنس های مختلف که کارکنانشان، از مدیران تا کارگران و کارمندان، در هنگام کار و به دلایل گوناگون (همچون نوسانات ارزش سهام و ارز) دارای سطوح بالایی از استرس هستند؛ ورزشکارانی که در زمان های منتهی به بازی های حساس، دچار استرس مخرب می شوند و قادر نیستند حداکثر عملکرد مطلوب را از خود نشان دهند و هر فردی که به هر دلیلی استرس، زندگی اش را مختل کرده است می تواند از این خدمت استفاده کند.
همچنین، بخش واقعیت مجازی (VR: Virtual Reality) این واحد زیر نظر آزمایشگاه مطالعات مغز و رفتار دانشگاه علوم پزشکی تهران به سرپرستی دکتر علی یونسی به تشخیص و درمان اختلالات مغز، اعصاب و روان به کمک تکنولوژی واقعیت مجازی می پردازد.

خدمات بخش نوروسایکوتراپی

سنجش و ارزیابی

بررسی یکپارچه عملکرد دیداری و شنیداری ( IVA )

یک آزمون پیوسته دیداری شنیداری برای تشخيص و تفكيك انواع ADHD

نقشه مغزی ( QEEG )

یکی از به روزترین و پر استفاده‌ترین ابزارهای تصویر برداری عملکردی از مغز

انواع پرسشنامه‌های روان‌شناسی استاندارد

انجام کلیه تست های روانسناسی استاندارد و تحلیل نتایج تست های مربوطه

مجموعه آزمون‌های سنجش روان‌شناختی Vienna

نوعی سیستم استاندارد و جامع برای ارزیابی مولفه های شناختی

مداخلات تکنولوژیک دستگاهی

نوروفیدبک

نوروفیدبک یک روش آموزش مغز می باشد که منجر به پدیده خودتنظیمی مغز می گردد.

تحریک الکتریکی tDCS

یكی از روش های غيرتهاجمی تحريك مغز است كه با استفاده از جريان الكتریكی مستقيم و ضعيف اثر خود را به جا می گذارد.

بیوفیدبک

بیوفیدبک به ما امکان می‌دهد تا کارکردهای فیزیولوژیک بدنمان را که به نظر غیر قابل کنترل می‌آیند، کنترل کنیم

تحریک الکتریکی CES

تحریک الکتریکی مغزی (ces) یکی از انواع تحریک های غیرتهاجمی مغزی است. از CES در درمان بی خوابی، اضطراب، افسردگی،ADHD ، اعتیاد، درد و ... استفاده می شود

یکی از مهمترین خدمات بخش نورو سایکوتراپی کلینیک آرامش، خدمات تخصصی مدیریت استرس است. این خدمات مناسب افرادی است که به صورت روزمره با استرس های متعدد روبرو هستند. اگر از دانشجوهایی هستید که از استرس امتحان یا کنکور روبرو هستید، اگر دچار استرس کاری هستید یا ورزشکاری هستید که استرس مسابقات شما را آزار می دهد، متخصصین طب شناختی و روانسانی کلینیک آرامش آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

نوروسایکوتراپی در آئینه رسانه ها

خدمات نوین نوروسایکوتراپی کلینیک آرامش مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است. گزیده ای از این خبرها را در این بخش مشاهده خواهید نمود.

برای اولین بار در کشور؛ بخش «نوروسایکوتراپی» در یک مرکز درمانی افتتاح شد

برای اولین بار در کشور؛ بخش «نوروسایکوتراپی» در یک مرکز درمانی افتتاح شد

گزارش خبرگزاری دانشجو از مراسم افتتاح بخش نوروسایکوتراپی در کلینیک آرامش

افتتاح بخش "نوروسایکوتراپی" برای اولین بار در کشور

افتتاح بخش "نوروسایکوتراپی" برای اولین بار در کشور

گزارش ایسنا از آغاز به کار بخش نوروسایکوتراپی کلینیک آرامش

تولید ایرانی که می‌تواند واردات را به صفر برساند/کنترل استرس بدون مصرف دارو

تولید ایرانی که می‌تواند واردات را به صفر برساند/کنترل استرس بدون مصرف دارو

گزارش خبرگزاری فارس در مورد خدمات مدیریت استرس کلینیک آرامش

گزارش تحلیلی مجله Bourse & Bazaar در مورد مدیریت استرس

گزارش تحلیلی مجله Bourse & Bazaar در مورد مدیریت استرس

گزارش تحلیلی بورس و بازار از نوروسایکوتراپی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن، خدمات طب سوزنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی و آروماتراپی و کلینیک تخصصی آلرژی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات آنالیز تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین نوروسایکوتراپی در زمینه هایی چون مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید. در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب سوزنی درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.

جستجو