سهم گیاهان دارویی در بازار جهانی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برتری روزافزون طب مکمل و جایگزین (CAM) در میان سایر درمان‌ها منجر به رشد داروهای گیاهی در منطقه آسیا و اقیانوسیه شده است. پیش بینی می‌شود که بازار داروها و درمان‌های گیاهی رشد سودآوری را به دلیل مقرون به صرفه بودن در مقایسه با طب آلوپاتیک ثبت کنند. خواصی مانند دوز بسیار دقیق که لازمه اثربخشی مناسب درمانی است، به نوبه خود، رشد بازار گیاهان دارویی را ارتقاء خواهد داد.

 

سهم گیاهان دارویی در بازار جهانی تا سال۲۰۲۴به ۱۱۷ بیلیون دلار خواهد رسید

برتری روزافزون طب مکمل و جایگزین (CAM) در میان سایر درمان‌ها منجر به رشد داروهای گیاهی در منطقه آسیا و اقیانوسیه شده است. پیش بینی می‌شود که بازار داروها و درمان‌های گیاهی رشد سودآوری را به دلیل مقرون به صرفه بودن در مقایسه با طب آلوپاتیک ثبت کنند.

خواصی مانند دوز بسیار دقیق که لازمه اثربخشی مناسب درمانی است، به نوبه خود، رشد بازار گیاهان دارویی را ارتقاء خواهد داد. به دلیل افزایش محبوبیت درمان‌های گیاهی نسبت به داروهای معمول انتظار می‌رود بازار جهانی گیاهان دارویی تا سال 2024 به 117.02 میلیارد دلار برسد. پیش بینی می‌شود که بازار داروها و درمان‌های گیاهی رشد سودآوری را به دلیل مقرون به صرفه بودن در مقایسه با طب آلوپاتیک ثبت کنند. در سال 2016، اروپا بزرگترین بازار داروهای سنتی بود که 40.8٪ از این سهم را به خود اختصاص داد و انتظار می‌رود که در طول دوره پیش‌بینی، به‌علت تغییر از داروهای متداول به محصولات گیاهی پیشرو بودن خود را حفظ کند، عوارض جانبی کمتر و سمیت پایین در مقایسه با محصولات آلوپاتی، مزیت رقابتی نسبت به سایر داروها در بازار ایجاد می‌کند. علاوه بر این، آمادگی پذیرش محصولات گیاهی به دلیل مزایای آن، عامل کلیدی رشد بازار است و در آینده نقش مهمی ایفا می‌کند. برتری روزافزون طب مکمل و جایگزین (CAM) در میان سایر درمان‌ها منجر به رشد داروهای گیاهی در منطقه آسیا و اقیانوسیه شده است. انتظار می‌رود منطقه آسیا و اقیانوسیه سریع‌ترین نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) معادل 6.8 درصد را در مدت زمان پیش بینی ثبت کند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که اروپا در طول دوره پیش بینی حداکثر درآمد را به‌علت افزایش آگاهی به‌وجود آمده به‌وسیله انجمن‌های مختلف نظیر انجمن طب طبیعی در اروپا  ایجاد کند. در خصوص بخش محصولات، پیش‌بینی می‌شود که قرص‌ها و کپسول‌ها سریع‌ترین رشد را به دلیل افزایش پذیرش قرص‌ها نسبت به عصاره‌ها و پودرها مشاهده کنند. علاوه بر این، خواصی مانند دوز بسیار دقیق که لازمه اثربخشی مناسب درمانی است، به نوبه خود، رشد بازار گیاهان دارویی را ارتقاء خواهد داد. همچنین بخش عصاره‌ها می‌تواند به میزان سودآوری رشد کنند زیرا بعد از مصرف اثرات درمانی سریعی نشان می‌دهند.

برای مثال، در بیماران سالمندی که ترجیح داده شد به جای عصاره‌ها و سایر اشکال دارویی مایع، قرص تجویز شود، اثر درمانی با تأخیر مشاهده شد. علاوه بر این، عصاره‌ها دارای قدرت بالایی هستند زیرا فقط ماده مؤثره دارند و هیچ پرکننده‌ای که در قرص‌ها و کپسول‌ها موجود است، ندارند. تمرکز دقیق بر توسعه تکنیک‌های استخراج و خالص‌سازی بهتر توسط تولیدکنندگان گیاهان دارویی، بازار را تقویت می‌کند. علاوه بر این، دولت‌های مربوطه نیز چندین استراتژی را برای ترویج جذب بازار داروهای گیاهی معرفی می‌کنند. به عنوان مثال، در ژولای 2017، وزارت علوم و فناوری چین مبلغ 12.5 ملیون دلار را برای توسعه درمان‌های گیاهی برای درمان سرطان و HIV / ایدز سرمایه گذاری کرد.

مطالب پیشنهادی

نقشه مغزی (QEEG) چیست ؟

نقشه مغزی (QEEG) چیست ؟

استفاده از نوار مغزی برای بررسی آسیبهای مغزی امروزه در کشور ما یک روش آشنا و فراگیر میباشد. اما این روش تنها برای شناسایی آسیبهای ساختاری مغز کاربرد دارد و در مورد وضعیت کارکردی مغز نمیتواند اطلاعاتی به ما بدهد.

ادامه مطلب...

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن، خدمات طب سوزنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی و آروماتراپی و کلینیک تخصصی آلرژی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات آنالیز تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین نوروسایکوتراپی در زمینه هایی چون مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید. در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب سوزنی درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.

جستجو