تحریک الکتریکی مغزی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحریک الکتریکی مغزی (ces) یکی از انواع  تحریک های غیرتهاجمی مغزی است با سابقه طولانی چندین دهه بالینی است که جریان الکتریکی متناوب خفیفی را فراهم می کند و با پالس های مختلف فرکانس های مختلفی از امواج را به مغز القا میکند. الکترود ها بر روی لاله گوش قرار می گیرند و هیچ حس ناخوشایند و عارضه ای ندارد.

با وجود سابقه طولانی CES، اصول و مکانیزم های اساسی آن هنوز دقیقا مشخص نیست. اما احتمالا اثرات خود را از تعدیل امواج مغزی در فرکانس های مختلف القا میکند و یافته های مطالعات نشان داده اند با ایجاد تغییرات در نورو هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی که در اختلالات روانپزشکی دخیل اند همچون افزایش قابل توجهی از بتا اندورفین ها، هورمون های آدرنوکورتیکوتروپیک و سروتونین و ملاتونین اثرات درمانی پایداری به جا می گذارد و دراختلالات روانپزشکی بخصوص استرسی افسردگی و مشکلات خواب و درد های مزمن نامشخص درمان مکمل موثری است.

 

 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن، خدمات طب سوزنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی و آروماتراپی و کلینیک تخصصی آلرژی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات آنالیز تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین نوروسایکوتراپی در زمینه هایی چون مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید. در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب سوزنی درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.

جستجو