گروه درمانی رهایی از دردسر سردرد

تعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجوم
 

 

ما انسانها تنها موجوداتی در عالم هستیم که دو نوع درد را تجربه می کنیم. اولی دردی است که به سبب زیستن بر ما تحمیل می شود. ما اسم آن را «دردِ بودن» می نامیم. این درد ناشی از بودن و آمدن چیزی (مثل یک حس بدنی، یک هیجان، فکر منفی یا رویدادی محیطی ناخوشایند) ایجاد می شود.


دردهای جسمانی، اضطراب، احساس بد ناشی از رویدادهای ناخوشایند محیطی، خاطرات بد گذشته، ترس از آینده، و بار سنگین قضاوت دیگران و غیره، همه و همه انواعی از دردهای بودن هستند. این دردها عمدتاً به انتخاب و دعوت ما نمی آیند و در بیشتر مواقع هم با تلاش ما نمی روند. اگر تجربه سردرد مزمن را داشته باشید خوب می دانید چه می گویم.

اما درد دوم از همین جا شروع می شود. از جایی که ما تلاش می کنیم این دردها را از خود دور کنیم. بنابراین زندگی دلخواه خود را موقتاً تعطیل می کنیم تا با تمام قوا به جنگ این دردها برویم و آنها را شکست دهیم، و پیروزمندانه دوباره به سوی زندگی بازگردیم.برای جلوگیری از شدید شدن درد هر چه لازم باشد را کنار می گذاریم، و همه وقت و انرژی خود را صرف می کنیم تا از آن درد خلاص شویم، اما هر چه تلاش می کنیم بیشتر شکست می خوریم. ما اسم این درد جدید را «دردِ نبودن» می گذاریم.

دردی که در اثر بیرون رفتن چیزهایی از زندگی ما ایجاد می شود. فرصت هایی که بجای زیستن صرف جنگیدن شد، کارهایی که انجام نشد، علایقی که پیگیری نشد و زندگی ای که خالی از معنا شد. نتیجه این جنگ این است که درد تبدیل به فرمانده زندگی ما می شود.


ما در «درمان پذیرش و تعهد» به شما کمک می کنیم، بجای ماندن در میدان این جنگ بی پایان، به زندگی خود بازگردید. راهی جدید که اصلاً شبیه مسیرهایی که تا الان طی کرده اید نیست، و برای همین عجیب و غریب به نظر می آید. اما برای اینکه به دستاوردی متفاوت برسیم، چاره ای نداریم جز اینکه در مسیری متفاوت گام برداریم. کلید طلایی برای بازگشت به زندگی غنی و پرمعنا این است با «دردِ بودن» آشتی کنیم، تا سفر زندگی آغاز شود.
اگر آماده شروع این سفر هستید، با ما همراه شوید.

در گروه درمانی رهایی از دردسر سردرد با  پیمان رضایی مرام یکی از روانشناسان فعال در حوزه روانشناسی درد همراه خواهیم شد تا در کنار یکدیگر بیاموزیم که چگونه درد را در مسیر زندگی خود پذیرفته و در کنترل خود در آوریم. این دوره برای تمامی افرادی که از انواع دردهای مزمن رنج می برند مفید خواهد بود. 

محل برگزاری : کلینیک چند تخصصی درد آرامش تهران

زمان :

پنج‌شنبه ها از ساعت ۱۰:۰۰ الی  ۱۲:۰۰

 

 

 پیمان رضایی مرام، روانشناس، تحلیل‌گر رفتار، مدرس ACT وRFT  و محقق برجسته حوزه روانشانسی هستند.  ایشان اصول درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد را در نزد دکتر راس هریس آموخته اند و از فعالان این حوزه درمانی در ایران به شمار می روند.  وی برای اولین‌بار در جهان اثربخشی رواندرمانی ACT را بر روی افراد مبتلا به سردرد مزمن مطالعه کرد، که مقاله آن در سال ۲۰۱۲ در مجله انجمن سردرد آمریکا به چاپ رسید. سپس به دعوت نظریه‌پرداز این درمان (استیون هیز) به عضویت انجمن علوم رفتاری بافتگرا (ACBS) درآمد. وی عضو تیم آموزشی شاخه فارسی‌زبان این انجمن است. همچنین در سوابق ایشان عضویت در تیم درمانی کلینیک سردرد بیمارستان بقیه‌اله تهران و بخش پژوهش موسسه توانمندسازی پارند به چشم میخورد. هم اکنون ایشان عضو تیم درمانی کلینیک چندتخصصی درد آرامش تهران هستند.

اشترك في النشرة الإخبارية

الاشتراك في النشرة الإخبارية ادخل بريدك الإلكتروني.

معلومات عنا

 معلومات عنا